de be af sq ar hy az eu bn bs bg ca ceb ny zh-cn zh-tw
СТРОИМ САМИ
kategori Garage  

Mbështetëse brendshme


2018-01-05 14:21:47

brendshme Mbështetëse

jastëkët dekorative në të brendshme Është e vështirë të imagjinohet të brendshëm të një shtëpi moderne pa një jastëk. Ata ofrojnë rehati edhe në dhomat gjysmë-bosh. Të mëdha, të vogla, drejtkëndëshe, katrore dhe e rrumbullakët, e bërë prej mëndafshi dhe kadife, lesh ose me grep pëlhura - jastëkët zbukurojnë dhe kanë qëllim të drejtpërdrejtë funksionale: ulen butësisht, ai është i përshtatshëm për të vënë nën pjesën e prapme kur kryetari nuk është e butë të mjaftueshme; ata mund të ulin këmbët - do të jetë e ngrohtë dhe të rehatshëm. Jastekë mund të imponojë një fëmijë nëse ai vetëm mëson të ulen; me ta një kënaqësi për të organizuar një ceremoni çaj kinez në dysheme; në fund, ata do të ndihmojnë të zbatojë disa terma dashuroj intime huazuara nga Kama Sutra.

Mbështetëse e duhura dhe në dhomë gjumi dhe në dhomën e ndenjes dhe në çerdhe. Vetëm mos t`i mbushur të gjithë hapësirën e lirë: një ndjenjë e proporcion - një shenjë e shije të mirë. Në qoftë se jastëkët në shtrat është më shumë se gjashtë, në fole tuaj komod do cloying erë Filisteut.

Ashtu si çdo fragment të qëndrueshme të brendshme, jastëkët dekorative kanë historinë e tyre. Ata u shfaqën në pallatet e sulltanëve arabe si një shenjë e pasurisë dhe luksit të pakufizuar. Qëndisur me ar dhe argjend, zbukuruar shpesh me gurë të çmuar dhe me margaritarë, jastëkët tregoi një zakon të kënaqësitë e jetës dhe aftësinë për të shijuar këto kënaqësi

Në shtëpitë myslimane dhe sot jastëk dekorative -. Temë të rëndësishme të jetës së përditshme. . Ata janë përhapur në karrige, sofas, dysheme, dhe sigurisht pesë apo gjashtë nuk janë të kufizuara
Në mesjetë, jastëkët dekorative shfaq në Evropë - dhe madje relished Puritanët. Besimtarët filloi të fus ato nën gjunjët, ndërsa duke u lutur, dhe në shtëpitë e të pasur, ata janë zëvendësuar shpesh me pantofla - në gur jastekë dysheme të ftohtë për këmbëve ishin shumë të dobishme. Ata i mbushur leshi dele apo patë poshtë. Zonja përdorur këto pads për të hipur në kalë - ai ishte i përshtatshëm dhe dukej shumë mbresëlënëse

Në jastekë moderne dekor të materialeve të ndryshme theksojnë karakterin e dizajnit zgjedhur.. Ndryshojnë formën dhe tekstile mund të jetë çdo gjë që ju pëlqen. Pëlhurë në mbështetëse mund të përsërisë tapiceri dekorative, e kombinuar me modelin dhe cilësi të perde apo letër-muri, të zbukuruar me fotot e kafshëve, karaktere, modelet gjeometrike dhe madje edhe poezi me një dëshirë të dashurisë dhe lumturisë. Në mesin e viktimës modës - jastëkët dekorative me dantella mbi bazën e sixhade. Gërshetim Kompleksi i pjesëve të shumta në formën e laces, braids, rruaza e hije të artë dhe bronzi duket i pazakontë dhe i jep atmosferën në dhomë një look të sofistikuar

Mbështetëse mund të zgjidhni çdo shije apo të bëjnë ata vetë -. Në këtë rast, ju keni përfunduar lirinë krijuese. Gjëja kryesore - për të marrë të rehatshme, të bukur dhe origjinale
Artikuj që kanë lidhje

  Yak spravzhnіy cholovіk mansardnі vіkna vibiraem - Creative ndërtimi
  Vendndodhja e pasqyra në brendësi
  Materiale për pikturë çatinë
  patates. Devices
 

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe dashnor informative dhe burimeve arsimore. Të gjitha informatat e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre