de be af sq ar hy az eu bn bs bg ca ceb ny zh-cn zh-tw
СТРОИМ САМИ
kategori Garage  

Wallpapering prapanicë | Pasting e mureve me duart e tyre


2018-01-06 20:03:39

prapanicë Wallpapering | pasting muret me duart e veta Wallpapering prapanicë është një mënyrë shumë e zakonshme dhe efektive e laminating sipërfaqen e mureve. Si në çdo rast tjetër, para se të bërë këtë lloj të punës së kërkuar për të përgatitur në sipërfaqe, e cila do të varet letër-muri.

Mjetet e nevojshme për punë

Në përgjithësi, për muri mur pasting poligon duhet të përgatisin paraprakisht vijim Tools:

  Blade,

  Aplikimi zam rul,

  Pencil,

  Roulette,

  Shpatelon,

  rul gome (për të hequr nga flluska e ajrit panele ngjitur). Për të rritur produktivitetin e punës do furçë e pajisur me një mbajtës pranverë.

  Rregullat ngjitje

   prapanicë Wallpapering | pasting muret me duart e veta Kur muri i zgjedhur pasting një prapanicë faktorët më të rëndësishëm të punës të cilësisë është përpilimi i një model të vetëm të përbërë. Nëse ky moment ju harrojmë, pastaj copë më vonë të veçanta webs kanë zam.

  Ne nuk mund të lejojë daljen në sipërfaqe të mureve papered të rrudhave dhe flluska.

  Është gjithashtu shumë e rëndësishme që zbatimi i këtyre veprave mbarimit temperatura dhomë nuk duhet të kalojë 200 ° C.

  drafte në dhomë gjatë procesit dhe për të përfunduar tharje të letër-muri papranueshme.

  Procesi i ngjitje

  Së pari, materiali i zgjedhur web është e nevojshme Mark dhe prerë për të përmbushur gjerësia dhe lartësia e çdo leckë. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që kanavacë u pre normalisht dhe me efikasitet.

   Wallpapering prapanicë | pasting muret me duart e veta Si rregull, sipërfaqet muri pasting prapanicë kanë dendësi më të lartë. Në mënyrë që të leckë ngjyhet edhe me përbërjen ngjitës, pasi lyer zam ata largohen për një kohë. Për të siguruar më të lartë paneleve mbështjellës cilësi prapanicë, ju duhet të përdorni ngjitës të ngrohtë. Megjithatë, duke u siguruar që temperatura e saj nuk kalon 400C. Pas leckë është trajtuar me zam dhe një gënjeshtër të vogël poshtë, ajo do të duhet të ri-lyerjen e zam.

  Fillimi ngjitje rroba duhet të përgatitet nga maja e deri në fund. Nëse sipërfaqe kat, ose në qoshet e çdo tepricë prej materiali web, ajo është clipped. Megjithatë, ju mund të prerë vetëm tepërt pasi paneli është plotësisht e thatë. Për të kryer këtë operacion u zhvillua pa ekseset panevojshme, ajo është e rekomanduar për të përdorur një linjë të gjatë të sheshtë, si dhe një thikë të mprehtë ose thikë
Artikuj që kanë lidhje

  Rrjetë polimer si një gardh
  vinç Automatik mbyllje
  dyert paneled për mobilje
  Smart Home | Prania simulim
 

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe dashnor informative dhe burimeve arsimore. Të gjitha informatat e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i përkasin pronarëve të tyre